menu
Termin pobytu
18
sie 18‘
19
sie 18‘

Wycieczki na Białoruś Bez wizy

  1. Strona główna
  2. Hotel
  3. Atrakcje
  4. Wycieczki na Białoruś
czytaj więcej
Żubr
Las

Podstawą do przekroczenia granicy jest posiadanie dokumentu pozwalającego obcokrajowcowi zwiedzać Park Narodowy.

Aby uzyskać taki dokument należy:

I. Turyści chcący przekroczyć granicę bez wiz muszą wypełnić formularz zamieszczony na stronie internetowej białoruskiego Parku Narodowego Białowieska Puszcza.

II. Należy oczekiwać potwierdzenia przyjęcia wniosku: odpowiedź zostanie wysłana na wskazany przez Pana/Pani adres mailowy.

III. Wydrukować otrzymany drogą mailową wniosek (dalej Przepustka).

W wyznaczonym w przepustce terminie zgłosić się w punkcie kontroli granicznej „Pierierow" mając ze sobą dokumenty, wymagane dla przekroczenia granicy (paszport, ubezpieczenie, przepustkę).

Wskazówki dla turystów zwiedzających w reżimie bezwizowym Park Narodowy „Puszcza Białowieska"

I. Turysta znajdujący się na terenie Parku Narodowego "Puszcza Białowieska" zobowiązany jest mieć przy sobie przepustkę określonego wzoru, paszport, kartę migracyjną (wypełnia się ją na granicy), ubezpieczenie obcokrajowca. Wymienione dokumenty należy przechowywać do momentu wyjazdu poza granicę Republiki Białoruś.

II. W przypadku zguby dokumentu dla wyjazdu za granicę RB podczas znajdowania się na terenie Parku Narodowego "Puszcza Białowieska" turysta musi zgłosić się do przedstawicieli administracji Parku Narodowego.

III. Turysta zobowiązany jest opuścić terytorium Republiki Białoruś nie później niż 3 doby po wjeździe. W przypadku nie opuszczenia Republiki Białoruś w określonym terminie z przyczyny, nie zależnej od obcokrajowca, należy zgłosić się do administracji Parku Narodowego "Puszcza Białowieska" w celu otrzymania oficjalnego pisemnego potwierdzenia okoliczności, ze względu na które wyjazd został uniemożliwiony.

IV. Ruch turystyczny po terenie Parku Narodowego dokonywany jest tylko według określonych szlaków. (Schemat szlaków znajduje się na tablicy informacyjnej w punkcie kontroli granicznej "Pierierow" i jest wydawany po dokonaniu opłaty wycieczki w kasach Muzeum Przyrody).

V. Granice obszaru bezwizowego zaznaczone są znakiem:

VI. Park Narodowy "Puszcza Białowieska" jest ścisłym rezerwatem przyrody międzynarodowego znaczenia. Na terenie parku obowiązuje zakaz:

  • schodzenia ze szlaku, wchodzenia do lasu i czynienia szkody przyrodzie;
  • organizowania miejsc dla odpoczynku poza określonymi i odpowiednio wyposażonymi placówkami, palenia ogniska, zostawiania po sobie śmieci, hałasowania;
  • fotografowania budowli inżynieryjnych granicy państwowej.

Nieprzestrzeganie niniejszego regulaminu jest karane według prawa Republiki Białoruś.

Las
Zobacz na mapie
Newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij