Newsletter
Podaruj prezent
21° C

Hotel spa na Podlasiu

Czytaj więcej

Myślistwo

Doskonała baza wypadowa do organizacji polowań

Puszcza Białowieska od stuleci jest ostoją dzikich zwierząt. Jej "stolica" - Białowieża, to doskonała baza wypadowa do organizacji polowań.

Wystarczy wspomnieć - w Puszczy Białowieskiej polowali polscy królowie, począwszy od Władysława Jagiełły (m.in.: polowanie w grudniu 1409 roku przed wojną polsko - krzyżacką), odbywały się polowania carskie w okresie zaborów, tutaj na wspólnych łowach w drugiej połowie lat 30 - tych ubiegłego wieku spotykał się prezydent Ignacy Mościcki z Hermanem Goeringiem, na polowania do naszej puszczy przyjeżdżali też włoski minister spraw zagranicznych Galeazzo Ciano, książę duński Aksel, ambasadorzy Francji Noel, Stanów Zjednoczonych Cudacy, Wielkiej Brytanii Kennard, prezydent gdański Greiser, marszałek Śmigły - Rydz. Ta bogata, wielowiekowa tradycja polowań w lasach okalających Białowieżę trwa do dziś.

 

Myśliwi zainteresowani zakupem polowań mogę uzyskać wszelkie konieczne informacje kontaktując się z Nadleśnictwem w Białowieży 85 681 24 10. Tam można się dowiedzieć m.in. o zasadach organizacji polowania indywidualnego; o warunkach wykupienia ubezpieczenia myśliwych od odpowiedzialności cywilnej; dane dotyczące opracowania dokumentacji i przygotowania łowiska zgodnie z polskim prawem łowieckim; opłatach za samo polowanie, jak i zdobyte trofea, a także o kosztach wydania certyfikatu o miejscu pozyskania trofeum.

Czytaj więcej
content_loading_label
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij